Holická stovka » Aktuality

Aktuality

3. 9. 2020

Fotogalerie ze závodu je k vidění na: https://pavelbe.rajce.idnes.cz/Holicka_stovka_2020

29. 8. 2020

Osmý ročník je za námi. Za ideálního časovkářského počasí, pod mrakem, bez větru, bez deště, se na start postavilo 12 týmů, letos pouze jeden domácí. Vítězný Šinkansen prolétl trať na Andrlák a zpátky průměrem skoro 40 km/h, a to některé sjezdy byly po dešti mokré. První tři týmy byly ve dvou minutách. Díky všem, kteří přijeli závodit.

28. 8. 2020

V rouškách a s vydezinfikovanýma rukama jsem vylosovali pořadí startu, tentokrát bez státního notáře. Pojedeme v pořadí: Hovrch, Bike Freaks Holice, ČeChpol, Dastpelu, Akcenta, Veselá procházka, Rafkarna, Bylo nás pět, Tesaři Osík, Šinkansen, Kubíkovy hvězdy. Pro případné ranní příchozí jsou připravena dvě startovací okénka. Prosím přicházejte na prezenci všichni, potřebujeme podepsat předstartovní informace. Díky.

27. 8. 2020

Loňský vítěz pojede v pozměněné sestavě pod krycím jménem Kubíkovy hvězdy. Na rychlosti jim to myslím neubere.

26. 8. 2020

Po závodě lze objednat dovoz jídla z www.luigiholice.eu - pizza, těstoviny, kebab, saláty či burgery. Letáky s nabídkou budou u prezence. Pořadatelé nabídnou plechovkové nealkoholické a alkoholické pivo.

26. 8. 2020

Startovní listina se slušně plní, zatím 10 týmů Mužů a jeden Mix. Prosím neváhejte s případnou přihláškou, ulehčí nám to přípravu závodu. Díky

25. 8. 2020

Trať je označena žlutými šipkami. Na silnicích jsou sem tam i šipky bílé a červené, ty snad nikoho nezmatou. Na trati je minimum odbočování, s orientací by problém být neměl.

24. 8. 2020

Vizualizaci tratě, jak ji bude používat Eurosport, lze shlédnout na : https://www.relive.cc/view/vXOnMGden5v

24. 8. 2020

Pár důležitých věcí před startem:- závod se jede za plného provozu, bacha na to, helma je samozřejmost, i v té rychlosti je dobré sledovat dopravní značky- doprovodná vozidla jsou povolena, pokud pojedou za týmem, ne před :) Pokud tým nepoužije doprovodné vozidlo, pořadatel nabízí odvoz doplňkových bidonů, gelů apod. na kontrolní bod, kde si je tým může převzít- na průjezdném bodu musí být tým kompletní, tzn. všichni 4 členové družstva jsou v dohledu rozhodčího- průjezdný bod je na Andrlově chlumu - v cíli rozhoduje čas třetího jezdce, v mixech musí být mezi těmi třemi závodnice- předjetý tým je povinen udržovat odstup za týmem, který ho předjel

21. 8. 2020

Jak to letos tedy bude vypadat: zázemí závodu na hřišti Mateřské školky Staré Holice, v budově školky WC a voda, velmi děkujeme paní ředitelce. Na zahradě školky stoly a lavice. Občerstvení nezajišťujeme. Start a cíl na silnici u školky. Trať je vedena v drtivé většině po hladkém, dost často novém asfaltu. Na trati je minimum odbočování. Doleva se odbočuje 4x. Na dopravně složitějších místech budou pořadatelé (podjezd v Borohrádku, zúžení silnice hned za Borohrádkem, křižovatka ve Sloupnici). Pořadatelé ale nemají pravomoc zastavovat vozidla, prosím  věnujte pozornost řízení:) Pořadatel bude na otočném bodě na Andrlově chlumu, nabízíme možnost odvozu bidonů apod. na otočku.

21. 8. 2020

19. 8. 2020

Přihlásil se tradiční tým Dastpelu a odhlásil nováček Mixu SC Jičín, V. Musilová se kvalifikovala do Finska na ME MTBO a poněkud překvapivě dala přednost této akci :) Budeme jí držet palce. Po zveřejnění informace, že Ch. Froome nejede Tour de France jsme kontaktovali jeho agenta. Bohužel poté, co si prohlédl profil tratě a zjistil, že je tam sjezd z Andrláku, účast Chrise padla. Mezi řečí vyjádřil obavu, co by se mohlo stát, pokud by si Chris potřeboval obléknout bundu a třeba by foukalo :)

12. 8. 2020

Podařilo se nám zajistit lavice a stoly, takže zázemí bude na stejné úrovni jako loni. Naše velké poděkování patří holické faře. Občerstvení ale nezajistíme.

4. 8. 2020

Ročník 2020 bude! Pojedeme na ikonické trati s otočkou na Andrlově Chlumu po samých krásných silnicích. Start Staré Holice u školky, Borohrádek, Choceň, Jehnědí, Sloupnice, Andrlův Chlum, Sloupnice, Zálší, Choceň, Holice. Tedy pokud nás silničáři někde nepřekvapí:)

Bohužel letos nezaručujeme zázemí s posezením, a nebude občerstvení, prosím řízky sebou:). Na trati se většinou odbočuje doprava, v Borohrádku u podjezdu a na křižovatce ve Sloupnici bude pořadatel. Neslibujeme takové krásné ceny jako v minulých ročnících, ale s prázdnou určitě neodjedete.

27. 7. 2020

Máme tu další Mix, každý rok rostoucí počet závodnic nás opravdu těší: SC Jičín (Kříž, Husák, Musil, Musilová). Bez uvedení soupisky se přihlásil loňský vítěz Mužů, letos předpokládám pod jménem Mondraker.

24. 7. 2020

Další přihláška přišla od týmu Veselá procházka (M. Veselka, M. Veselka, V. Procházka, D. Dian)

23. 7. 2020

Přišly první nominace, moc děkujeme. Jmenovitou soupisku zaslaly týmy Šinkansen (Černý, Štefan, Vodička, Švanda) a Tesaři Osík (Klíma, Jílek, Stráník, Sirový - Sirový - "Igore to není překlep" - hláška pro fandy kapely J.A.R.), bez jmen potvrdil účast mix HOVRCH. A tým Bylo nás pět, který k nám jezdí rád a přiváží závodníky až z naší stověžaté metropole, ale loni předem přihlášen se nakonec ráno před startem omluvil, že jim to nevyšlo, tak letos se snad zase uvidíme.
Momentálně plánujeme trať, na jednom místě probíhají opravy silnice, takže musíme najít náhradní variantu. Ale to už je každoroční rutina.

21. 7. 2020

Po dlouhém rozmýšlení jsme už byli rozhodnuti letos závod nepořádat, neboť je tu riziko, že znovu začne platit zákaz shromažďování. a upřímně, také nás dost děsila představa, že díky letošnímu přesunování termínů závodů nikdo nepřijede a veškerá energie, čas a peníze budou vynaloženy nadarmo. Nakonec několik telefonátů od týmů nás přesvědčilo, že letošní ročník má cenu pořádat. Neradi bychom přerušovali tradici našeho závodu, nicméně pro letošek prosíme o zaslání přihlášek do konce července. Pokud se nesejde solidní počet přihlášek, závod s  velkou lítostí letos neuspořádáme. Díky za pochopení, v případě jakéhokoli dotazu prosím kontaktujte P. Bečku (tel. 602 541 859). Věřte, že zorganizovat závod na trati, která má 100 km vyžaduje velké nasazení mnoha lidí a i nemalé peněžní prostředky, na to, že nejsme zas tak velký oddíl :). Doufám, že se nakonec 29. srpna sejdeme.

15. 4. 2020

Předběžný termín H100 je sobota 29. 8. 2020. Tak uvidíme, co na to koronavirus a ten spolek chaotiků, co si říká vláda.

2019

28. 8. 2019

Report ze závodu z pohledu vítězného týmu: https://skibikecentrumteam.cz/2019/08/26/obhajeno-holicka-100-silnicni-casovka-druzstev/

26. 8. 2019

Pěkné fotky nám zaslal tým vítězů, moc děkujeme. Galerie Na dvou fotkách je vidět Kulhavý Team tým jedoucí společně s týmem Dastpelu. Věříme, že fotky zachycují okamžik dojetí dvou týmů a že nikdo nehákoval.

24. 8. 2019

Další ročník je za námi. Díky všem závodníkům, že si vybrali zrovna náš závod. Všichni nechali na trati své maximum. Těšíme se na viděnou příští rok. První fotky jsou na našem klubovém FB.

22. 8. 2019

Prosíme týmy, aby se prezentovaly co nejdřív. Nejpozději v v 9:30 musíme uzavřít startovní listinu a rozhodčí se musí přesunout do Velin na start. Stejný přesun čeká každý tým, upozorňujeme, že pro pohodový přesun je nutno počítat s časem okolo 15 minut (ve Velinách je semafor).

22. 8. 2019

Start je za dveřmi, trať je označena, ceny připraveny (velký dík městu Holice), tombola také. Tombolu vylosujeme dopředu z účastníků předem přihlášených do dnešní půlnoci.

19. 8. 2019

Soupisku doplnil loňský vítěz Mixu. Zároveň se do Mixu přihlásil tým HSK, kde s Monikou Jehličkou přijede opravdu silná sestava. Škoda že jsme o účasti Moniky nevěděli dřív, lépe by se prodávala televizní práva :)

19. 8. 2019

Přihlásil se další tým, který je nováčkem našeho závodu, Kilpi Racing Team. Důležité: mapa letošní trasy závodu je v sekci "Trať"

18. 8. 2019

Vítáme obhájce loňského prvenství Team Skibikecentrum.cz.

16. 8. 2019

Přihlášku zaslal tým Jardy Kulhavého. Zatímco pořadatel vypsal prémii pro nejrychlejší tým se součtem věku členů nad 170 let, tihle hoši mají dohromady 70 let. Lukáš Elčkner má doma ve skříni reprezentační dres, neb je členem českého národního juniorského týmu na horských kolech.

15. 8. 2019

Pár důležitých věcí před startem:
- závod se jede za plného provozu, bacha na to, helma je samozřejmost, i v té rychlosti je dobré sledovat dopravní značky
- doprovodná vozidla jsou povolena, pokud pojedou za týmem, ne před :) Pokud tým nepoužije doprovodné vozidlo, pořadatel nabízí odvoz doplňkových bidonů, gelů apod. na kontrolní bod, kde si je tým může převzít
- na průjezdném bodu musí být tým kompletní, tzn. všichni 4 členové družstva jsou v dohledu rozhodčího
- průjezdný bod je na počátku obce Zhoř u autobusové zastávky
- v cíli rozhoduje čas třetího jezdce, v mixech musí být mezi těmi třemi závodnice
- předjetý tým je povinen udržovat odstup za týmem, který ho předjel

15. 8. 2019

Na trati se množí trénující týmy, rychlé info pro další, kteří se chystají na trať: čekali jsme, kde nás letos překvapí silničáři a přišlo to v obci Jehnědí. Naštěstí objížďka je nasnadě - ve Svatém Jiří odbočíme doprava a následně přes Sítiny, Voděrady a Džbánov se napojíme na původní trať. Nová část tratě se nijak zásadně neprojeví na celkové délce závodu a také profilem odpovídá původní trase.

15. 8. 2019

Část tratě je označena, barva letošního značení je žlutá. Na TdF letos slavili sté výročí používání žlutého dresu pro vedoucího jezdce, tak jsme se přidali :)

9. 8. 2019

Účast potvrdil dvojnásobný vítěz MIXu, tým HOVRCH. Přihlášku zaslal také Karel Vaněček, který přiváží z Prahy vždy rychlé muže. I letos bude mít jeho tým mezinárodní složení. A na našem závodě dost často vítězí internacionální týmy ...

5. 8. 2019

Jen pro jistotu doplňuji info o přesunu přes Veliny - Veliny jsou normálně průjezdné, dokonce po úplně novém krásném asfaltovém koberci, akorát kyvadlově, takže nikdo nemusí mít obavu o svůj časovkářský speciál. Pouze na dvou místech jsou semafory, protože se opravuje vozovka v druhém pruhu.

30. 7. 2019

Oprava silnice ve Velinách se do startu závodu i přes slib ministra dopravy pravděpodobně nestihne, takže start posuneme na konec Velin. Přesun z Holic do Velin bude ideální na rozjetí. Na stejném místě bude i cíl. Když už jsme museli posunovat start, trochu jsme modifikovali celou trať, abychom dodrželi délku 100 km. Takže letos po startu za Borohrádkem pojedeme doleva na Šachov a dál do Kostelce. V Kostelci doprava na Choceň. Loni se tato část jela obráceně, letos se tedy vyhneme nepříjemnému odbočování doleva v Kostelci. Dál Choceň, Jehnědí a dál do Sloupnice, kde odbočíme doleva, dál do Řetůvky, kde odbočíme doprava a přes Řetovou a Přívrat vystoupáme k silnici od České Třebové. Po krásném asfaltu této silnice pak dlouhým sjezdem do Němčic (pozor na dodržení rychlostního limitu v  obci!), na konci obce doprava a vrátíme se do Sloupnice. Pak už se vracíme do cíle obvyklou trasou přes Zálší do Chocně a krásnou rovinatou pasáží s hezkým asfaltem valíme do Borohrádku a cíle ve Velinách. Jsme přesvědčeni, že se jedná o skvělou trať a že vyhraje nejlepší.

29. 7. 2019

Obdrželi jsme přihlášku týmu Cyklo Pokr Pardubice. Tým splňuje věkový limit pro naši novou subkategorii, tak uvidíme, zda vyhraje. Sponzorem této subkategorie je pivovar Huhňák, takže vítězové se mají na co těšit:)

22. 7. 2019

Start se nám blíží, prosím o zaslání přihlášek, byť třeba jen předběžných. Pro letošní ročník jsme připravili novinku, podkategorii "170", ve které vyhlásíme a oceníme nejrychlejší tým mužů, jehož součet věku všech členů bude min. 170 let. Sami nejlépe víme, že léta běží a rovnat se rychlostí s podstatně mladšími závodníky je rok od roku obtížnější:). Pro stanovení věku bereme ročník narození, takže závodník narozený 31. 12. 1979 započte do součtu věku členů týmu 40. Pokud se tato novinka ujme, v dalších ročnících zavedeme novou kategorii.

20. 5. 2019

Termín závodu je 24. 8. 2019. Trať bude stejná jako loni. Centrum závodu také ponecháme na hřišti u školky na Starých Holicích, kde bude občerstvení, WC i voda. Start na ulici Staroholická před školkou (č.p. 236).

2018

25. 8. 2018

Více fotografií z dnešní akce najdete na Rajčeti

25. 8. 2018

Za ideálního časovkářského počasí se na start postavilo 12 týmů, z toho 5 Mixů. Opravdu nás velmi těší vzrůstající počet závodnic, které k nám přijíždí. V Mixech vítězství obhájil tým Hovrch, v Mužích zvítězil Skibikecentrum.cz Team, který trať prolétl průměrem 40. Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem, kteří k nám přijeli. Také děkujeme starostovi města a ředitelce školky, kteří nám velmi pomohli při zajištění centra závodu. Na pořádání závodu se podílela spousta členů našeho oddílu, bez kterých by to nešlo uspořádat. Fotky ze závodu jsou na FB Bike Freaks. Těšíme se na příští ročník.

24. 8. 2018

Došly přihlášky dalších dvou týmů, těšíme se na další Mix z hradeckého Spinning klubu. Loňští vítězové oficiálně nepřijedou, ale Karel Vaněček přiveze 3 nové kolegy pod krycím jménem Časovkářská jelita.

23. 8. 2018

Podařilo se nám zajistit občerstvení, takže se můžeme těšit i na točené pivo, plechovkový Birel a Pepsi Colu. K jídlu půjde zakoupit tortillu a koláčky.

23. 8. 2018

Naše rosnička hlásí na sobotu optimální počasí na závodění, žádná vedra, tak neváhejte a zašlete přihlášky. Navíc opravdu hodnotné ceny v tombole budeme losovat předem ze závodníků přihlášených do pátku 16:00. V osudí nebudou závodníci domácího týmu, všem ostatním přihlášeným závodníkům přidělíme čísla a ty pomocí generátoru náhodných čísel vylosuje. Výhry předáme před vyhlášením vítězů, aby všichni viděli kdo a co vyhrál.

21. 8. 2018

Přivezli jsme ceny, které nám poskytlo město Holice, dva silní chlapi to měli co unést, ale zvládl jsem to :) Ceny jsou opravdu hezké, hodnotné a užitečné, máte se na co těšit. Tímto chci oslovit hlavně cyklistky, zatím máme přihlášeny jen dva Mixy, takže šance na opravdu parádní cenu je velká. Navíc jsme genderově vyrovnaný závod, takže ceny pro muže i ženy jsou stejné, co by za to daly např. profesionální tenistky.

21. 8. 2018

Změna místa prezence a startu: Datum 21. srpna není jen černým dnem v historii této země, ale i nám přinesl značné komplikace, neboť jsme přišli o možnost využít zázemí místní hospody. Díky ochotě našeho starosty a ředitelky školky se naštěstí podařilo situaci vyřešit, zázemí závodu bude asi o 400 m dál od původně plánovaného místa na hřišti u školky, k dispozici bude WC a voda. Zatím to vypadá, že nebude točené pivo, ale pracujeme na tom. Prezence: Holice, Staroholická 236, hřiště u školky, vstup z ulice 1. máje. Start před školkou na ulici Staroholická. Parkování nejlépe na původním místě, před hospodou U Novotných, nebo v přilehlé ulici Na Balkáně, k prezenci je to cca 400 m. Parkovat lze i na ulici Staroholická a 1. máje.

20. 8. 2018

Trať je vyznačena, barva šipek zůstala stejná jako loni, tzn. červeno-růžová, na silnicích jsou šipky i jiných barev, nenechte se zmást

17. 8. 2018

S blížícím se startem chceme upozornit na několik míst na trati:
Borohrádek, 8. km, podjíždíme železniční nadjezd, zúžená vozovka, přednost mají protijedoucí!
Choceň, 24. km, průjezd městem, dva kruhové objezdy projíždíme v přímém směru („kruhový objezd opusťte na druhém výjezdu“), za druhým kruhákem odbočujeme vlevo,
Sloupnice, 38. km, na okraji obce na křižovatce odbočujeme doprava, před křižovatkou probíhají stavební práce – pozor na kamínky a hlínu na vozovce, defekt nepotěší. Následují 2 km sjezdu v obci, pozor na dodržení maximální povolené rychlosti :). Na konci obce je křižovatka neobvyklého tvaru, jedeme v přímém směru po šipkách.
Kontrolní bod, do kterého musí tým přijet kompletní, je na kopečku za obcí Kosořín (49. km), u drůbežářského závodu. Zde bude rozhodčí. Týmy mají možnost zde z pořadatelského auta doplnit vše potřebné, co si tam na startu přichystaly.
Následuje druhý průjezd Chocní, tentokrát přes 3 kruhové objezdy.
55. km – prudký sjezd do Brandýsa (opravdu utažená zatáčka!), zakončený kruhovým objezdem. Následně průjezd městem, na konci města zúžená vozovka, pozor na protijedoucí auta
60. a 62. km (Rviště a Rozsocha) – odbočujeme doleva
Sudslava, 67. km, sjezd obcí, pozor na chodce, na konci obce nejsou chodníky
Kostelec nad Orlicí, 80. km, odbočujeme doleva, protijedoucí auta přijíždí zpoza zatáčky, opravdu pozor!
Borohrádek, 90. km, při vjezdu do obce odbočujeme doleva, pak průjezd náměstím, pozor na chodce
Holice, 99. km, cíl, bacha na infarkt:)

7. 8. 2018

Startovka se nám plní, máme radost. Prosím nenechávejte přihlášení na poslední chvíli, z organizačního hlediska je fajn vědět počet účastníků s nějakým předstihem, třeba kvůli tombole:)

30. 7. 2018

Pár důležitých věcí před startem:
- závod se jede za plného provozu, bacha na to
- doprovodná vozidla jsou povolena, pokud pojedou za týmem, ne před :)
- na průjezdném bodu musí být tým kompletní
- v cíli rozhoduje čas třetího jezdce, v mixech musí být mezi těmi třemi závodnice
- předjetý tým je povinen udržovat odstup za týmem, který ho předjel

30. 7. 2018

Znovu upravená mapa letošní trati je v sekci "trať". Průjezdý bod, tj. místo, do kterého musí tým přijet ve čtyřech, bude na kopci před Chocní (za obcí Kosořín, 49. km) u drůbežářského závodu, kde bude pořadatel. Do jeho auta lze dát ráno do 9:30 (do bedýnky s číslem týmu) bidony, gely, řízky, uherák či jiné potřebnosti a zde si pak vyzvednout.

27. 7. 2018

Život nám trochu zkomplikovali silničáři, kteří uváděli termín ukončení prací v Horní Sloupnici 31. 7. , ale nový asfalt (který tam dávají stejně hlavně kvůli našemu závodu :), bude až na podzim. Takže příští rok nám to pofrčí zas o něco líp, ale letos musíme trasu vést jinudy. Letos se tedy vyřádíme na trati Holice-Borohrádek-Choceň- Svatý Jiří-Sloupnice-Zálší- Choceň-Mostek-Brandýs-Rozsocha-Seč-Sudslava-Krchleby-Kostelec nad Orlicí-Zdelov-Borohrádek-Holice. 98 km, 1 096 m výstup (dle mapy.cz). Mapa ke stažení do cyklopočítačů bude k dispozici po neděli.

26. 7. 2018

Do startovní listiny jsme přidali zcela nového účastníka závodu - TJ Lokomotiva Nymburk.

16. 7. 2018

Účast potvrdil tým Cyklo Pokr Pardubice.

15. 7. 2018

Účast na letošním ročníku nám potvrdil loňský vítězný tým kategorie Mix, HOVRCH, to je hozená rukavice cyklistkám milujícím rychlost. Těšíme se na ně:)
V Trutnově na Krakonošovi jsme kontaktovali Maju Wloszczowskou, které se silniční závodění vyloženě zalíbilo a tak její hostování v našem druhém mixu není úplně vyloučené. Představa, že si ke zlaté medaili z MS a dvěma stříbrným medailím z OH na biku přidá fotku s naším putovním cepínem, ji vyloženě uchvátila.

15. 6. 2018

Přípravy na náš závod jsou v plném proudu. Okolnosti nás donutily změnit letošní trať, bohužel na Andrlův chlum se ve ve stejném termínu chystají jezdit sportovní auta v rámci ME závodů do vrchu a když se dozvěděli, že tam plánujeme jet i na kolech, dostali organizátoři strach, že budou mít problém nás předjet, a kopec si nechali policejně uzavřít. Takže letos se k rozhledně nepodíváme.

2017

27. 8. 2017

Roztříděné fotky ze závodu lze prohlížet v několika galeriích na www.pavelbe.rajce.idnes.cz

27. 8. 2017

První fotky ze závodu jsou na Facebooku klubu (Bike Freaks) již od včerejška.

26. 8. 2017

Závod je za námi, těšíme se na příští rok. Děkuji všem závodníkům, že k nám přijeli, doufám, že se závod líbil. Budeme rádi za každý námět, jak závod zlepšit. Osobně děkuji všem pořadatelům. Oficiální výsledky jsou v sekci Výsledky, ceremoniál opakovat nebudeme, ale pořadí na 3. a 4. místě se po přepočítání vyměnilo. Toto nedopatření nás hodně mrzí, ale když si vezmu, jak počítají Američani hlasy ve volbách:). Díky za pochopení.

25. 8. 2017

Jury nakonec přehodnotila výsledek losu a přehodila pořadí posledních dvou startujících týmů - poslední pojede tým Rychle a zběsile, předposlední Rafkarna A.

25. 8. 2017

18:33 Do poslední chvíle jsme čekali na přihlášky dvou týmů, které avizovaly svoji účast, bohužel přihlášky nedošly. Losování startovního pořadí tak proběhlo bez nich a pojedeme v pořadí: Indigo, Hovrch, Bike Freaks Woman, Bike Freaks II, Vinohradské šlapky, Bike Freaks I, Pokr, Okolní sběr, 53x11, Rafkarna B, Dastpelu, Rychle a zběsile, Rafkarna A. Startujeme po 3 minutách. Tým, který přijede ráno bez předem zaslané přihlášky odstartuje jako poslední. Prosím týmy, které startují později, aby dodržely čas prezence do 9:30, potřebujeme mít hotovou startovní listinu pro časoměřiče a bude odjíždět auto na obrátku (náhradní pití, gely, apod,). Díky.

24. 8. 2017

Vzhledem k počtu přihlášených týmů budeme startovat po 3 minutách. Pořadí na startu určíme večer a zveřejníme zde.

24. 8. 2017

Přivezli jsme ceny, které nám poskytlo město Holice, velmi děkujeme, museli jsme si půjčit dodávku, abychom to pobrali. A  to k nim přidáme ještě něco od nás, takže je opravdu na co se těšit. Tradici bohaté tomboly také dodržíme.

23. 8. 2017

Elitní domácí sestava absolvovala poslední ostrý trénink pod dohledem Oty Fialy, jinak holického rezidenta. V pátek bude ještě následovat návštěva u doktora Ferrariho, a to by v tom byl čert, abychom tu medaili neurvali:)

23. 8. 2017

Dalším přihlášeným týmem jsou závodníci z Prahy, vítáme CK Vinohradské šlapky. Závod se nám tak stává mezinárodním, neboť v sestavě mají závodníka původem ze Slovenska. Loňský vítěz z Českého Těšína měl v sestavě dvě polská jména, tak uvidíme, jestli zahraniční jezdci znamenají automaticky pódiové umístění.

22. 8. 2017

Startovka se i nadále plní, přihlásil se třetí Mix (Indigo RK) a tým Cyklo Pokr Pardubice, který určitě bude chtít medaili. Jako každoročně nás dvojnásobní vítězové z Rychnova nechávají v nejistotě, kdo bude usilovat o další vavřín a koho by tak Rychnovský deník mohl v pondělí vítat titulkem Vítej zlatý hattricku. Na startu by se měl objevit i tým hradeckého HSK, Jirka Nádvorník je jako obvykle tajemný, ale mimo záznam přiznal telefon s Honzou Bártou a Péťou Vakočem.

21. 8. 2017

Trať je skoro celá označena, chybějící část z Holic do Chocně bude označena do středy. Barva šipek je letos, v roce stého výročí Gira, červenorůžová, tvar šipky se nezměnil. Barva byla zvolena i s ohledem na to, že na silnicích přibývá různých zelených a oranžových šipek či značek, žádnou značku stejné barvy jsme při značení nenašli.

21. 8. 2017

Pokud si chce detailně prohlédnout trať závodu, přejděte na https://www.relive.cc/view/1138594177

16. 8. 2017

Pár důležitých věcí před startem:
- závod se jede za plného provozu, bacha na to
- doprovodná vozidla jsou povolena, pokud pojedou za týmem, ne před :)
- na obrátce musí být tým kompletní, tzn. všechny 4 jezdce musí pořadatel vidět v dohledové vzdálenosti mezi sebou
- v cíli rozhoduje čas třetího jezdce, v mixech musí být mezi těmi třemi závodnice
- předjetý tým je povinen udržovat odstup za týmem, který ho předjel

16. 8. 2017

Z týmu časopisu 53x11 přišel dotaz, zda lze v závodě použít časovkářské speciály. Inu, jedeme časovku, tak proč ne. Vzhledem k tomu, jaká kola v časopise testují, možná uvidíme zajímavé kousky.

15. 8. 2017

Vítám na stránkách našeho závodu všechny, kteří k nám zavítali po přečtení článku v časopise 53x11, který vyšel dnes. Doufám, že vás náš závod zaujal a příští rok se uvidíme na startu.

15. 8. 2017

Došla přihláška týmu Rafkarna IDEA Cycling team, a jména jako D. Chlupáč či O. Rybín slibují opravdu rychlý závod.

13. 8. 2017

Startovní listina se zaplňuje, s napětím čekáme, jakou sestavu ohlásí dvojnásobný vítěz, tým Stalak Rychnov n. Kněžnou.

9. 8. 2017

Přihlášku podal druhý Mix, pokud bychom přilákali i některou závodnici třeba z Carly-Kupkolo nebo Bakaka, tak to bude mezi holkama pěkná řežba.

8. 8. 2017

Přijede časopis 53x11
Tak přece jen jedna specialita letos bude, i když jsme tomu moc nevěřili, tak náš závod zaujal Kamila Hofmana, šéfredaktora prestižního časopisu 53x11 natolik, že k nám přijede redaktor Filip Grim s fotografem a zkušenosti z našeho závodu použijí v připravovaném článku o časovce družstev. A teď si fakt nevymýšlím, pokud chcete zviditelnit svůj tým, je tu velká šance.

8. 8. 2017

Letošní 5. ročník bychom rádi oslavili nějakou specialitou, proto jsme okamžitě po suspendaci Petera Sagana z Tour de France oslovili jeho manažera, který s účastí bratrů Saganů neměl problém a nabídl sestavu včetně Michaela Koláře doplněnou jedním nadějným juniorem z akademie Petera Sagana, no nakonec naše naděje zhatila Peterova manželka, která nekompromisně prohlásila: "doma budě". Náhradní varianta je účast Mikela Landy, který toho letos za Sky už moc nenajezdí. Zde je ve hře Mix tým, kde by s Mikelem jela jeho přítelkyně, druhá vicemiss Španělska z roku 2013, a její dvě kamarádky. No uvidíme, děláme co můžeme.

8. 8. 2017

Přípravy závodu běží bez problémů, trať bude stejná jako loni, takže je jednoduchá na orientaci, skvěle značená a vede po hezkém asfaltu. Podrobný popis je uveden o několik odstavců níže s datumem 28.7.2016.

Zobrazit starší události »