Holická stovka » Aktuality

Aktuality

4.8. Ročník 2020 bude! Pojedeme na ikonické trati s otočkou na Andrlově Chlumu po samých krásných silnicích. Start Staré Holice u školky, Borohrádek, Choceň, Jehnědí, Sloupnice, Andrlův Chlum, Sloupnice, Zálší, Choceň, Holice. Tedy pokud nás silničáři někde nepřekvapí:) 

Bohužel letos nezaručujeme zázemí s posezením, a nebude občerstvení, prosím řízky sebou:).  Na trati se většinou odbočuje doprava, v Borohrádku u podjezdu a na křižovatce ve Sloupnici bude pořadatel. Neslibujeme takové krásné ceny jako v minulých ročnících, ale s prázdnou určitě neodjedete.   

27.7. Máme tu další Mix, každý rok rostoucí počet závodnic nás opravdu těší: SC Jičín (Kříž, Husák, Musil, Musilová). Bez uvedení soupisky se přihlásil loňský vítěz Mužů, letos předpokládám pod jménem Mondraker.

24.7. Další přihláška přišla od týmu Veselá procházka (M. Veselka, M. Veselka, V. Procházka, D. Dian)

23.7. Přišly první nominace, moc děkujeme. Jmenovitou soupisku zaslaly týmy Šinkansen                                    (Černý, Štefan, Vodička, Švanda) a Tesaři Osík (Klíma, Jílek, Stráník, Sirový - Sirový - "Igore to není            překlep" - hláška pro fandy kapely J.A.R.), bez jmen potvrdil účast mix HOVRCH. A tým  Bylo nás               pět, který k nám jezdí rád a přiváží závodníky až z naší stověžaté metropole, ale loni předem                     přihlášen se nakonec ráno před startem omluvil, že jim to nevyšlo, tak letos se snad zase                             uvidíme.  

           Momentálně plánujeme trať, na jednom místě probíhají opravy silnice, takže musíme najít                       náhradní variantu. Ale to už je každoroční rutina.

21.7.2020 Po dlouhém rozmýšlení jsme už byli rozhodnuti letos závod nepořádat, neboť                    je tu riziko, že znovu začne platit zákaz shromažďování.  a upřímně, také nás dost                      děsila představa, že díky letošnímu přesunování termínů závodů nikdo nepřijede a                        veškerá energie, čas a peníze budou vynaloženy nadarmo. nakonec několik                                  telefonátů od týmů nás přesvědčilo, že letošní ročník má cenu pořádat. Neradi                          bychom přerušovali tradici našeho závodu, nicméně pro letošek prosíme o zaslání                       přihlášek do konce července. pokud se nesejde solidní počet přihlášek, závod s                            velkou lítostí letos neuspořádáme. Díky za pochopení, v případě jakéhokoli dotazu                      prosím kontaktujte P. bečku (tel. 602 541 859). Věřte, že zorganizovat závod na                      trati, která má 100 km vyžaduje velké nasazení mnoha lidí a i nemalé peněžní prostředky,            na to, že nejsme zas tak velký oddíl :). Doufám, že se nakonec 29. srpna sejdeme.      

15.4.2020 Předběžný termín H100 je sobota 29. 8. 2020. Tak uvidíme, co na to koronavirus                    a ten spolek chaotiků, co si říká vláda.

28.8.2019 Report ze závodu z pohledu vítězného týmu: New Link

26.8.2019 Pěkné fotky nám zaslal tým vítězů, moc děkujeme. Galerie: New Link Na dvou fotkách je vidět Kulhavý Team tým                              jedoucí společně s týmem Dastpelu. Věříme, že fotky zachycují okamžik dojetí dvou týmů a že nikdo nehákoval.  

24.8.2019 Další ročník je za námi. Díky všem závodníkům, že si vybrali zrovna náš závod. Všichni nechali na trati své maximum.                        Těšíme se na viděnou příští rok. První fotky jsou na našem klubovém FB.                       

22.8.2019 Prosíme týmy, aby se prezentovaly co nejdřív. Nejpozději v v 9:30 musíme uzavřít startovní listinu a rozhodčí se musí                       přesunout do Velin na start. Stejný přesun čeká každý tým, upozorňujeme, že pro pohodový přesun je nutno počítat                       s časem okolo 15 minut (ve Velinách je semafor).

22.8.2019 Start je za dveřmi, trať je označena, ceny připraveny (velký dík městu Holice), tombola také. Tombolu vylosujeme                              dopředu z účastníků předem přihlášených do dnešní půlnoci. 

19.8.2019 Soupisku doplnil loňský vítěz Mixu. Zároveň se do Mixu přihlásil tým HSK, kde s Monikou Jehličkou přijede opravdu                          silná sestava. Škoda že jsme o účasti Moniky nevěděli dřív, lépe by se prodávala televizní práva :) 

18.8.2019 Vítáme obhájce loňského prvenství Team Skibikecentrum.cz.

16.8.2019 Přihlášku zaslal tým Jardy Kulhavého. Zatímco pořadatel vypsal prémii pro nejrychlejší tým se součtem věku členů                      nad 170 let, tihle hoši mají dohromady 70 let. Lukáš Elčkner má doma ve skříni reprezentační dres, neb je členem českého              národního juniorského týmu na horských kolech.  

15.8.2019 Pár důležitých věcí před startem:

         - závod se jede za plného provozu, bacha na to, helma je samozřejmost, i v té rychlosti je dobré sledovat dopravní značky

         - doprovodná vozidla jsou povolena, pokud pojedou za týmem, ne před :) Pokud tým nepoužije doprovodné vozidlo,                          pořadatel nabízí odvoz doplňkových bidonů, gelů apod. na kontrolní bod, kde si je tým může převzít

          - na průjezdném bodu musí být  tým kompletní, tzn. všichni 4 členové družstva jsou v dohledu rozhodčího           

          - průjezdný bod je na počátku obce Zhoř u autobusové zastávky

          - v cíli rozhoduje čas třetího jezdce, v mixech musí být mezi těmi třemi závodnice

         - předjetý tým je povinen udržovat odstup za týmem, který ho předjel    

15.8.2019 Na trati se množí trénující týmy, rychlé info pro další, kteří se chystají na trať: čekali jsme,                       kde nás letos překvapí silničáři a přišlo to v obci Jehnědí. Naštěstí objížďka je nasnadě - ve                         Svatém Jiří odbočíme doprava a následně přes Sítiny, Voděrady a Džbánov se napojíme na                         původní trať. Nová část tratě se nijak zásadně neprojeví na celkové délce závodu a také                              profilem odpovídá původní trase. 

15.8.2019 Část tratě je označena, barva letošního značení je žlutá. Na TdF letos slavili sté výročí používání žlutého dresu pro                             vedoucího jezdce, tak jsme se přidali :) 

9.8.2019 Účast potvrdil dvojnásobný vítěz MIXu, tým HOVRCH. Přihlášku zaslal také Karel Vaněček, který přiváží z Prahy vždy                          rychlé muže. I letos bude mít jeho tým mezinárodní složení. A na našem závodě dost často vítězí internacionální týmy ...

5. 8. 2019 Jen pro jistotu doplňuji info o přesunu přes Veliny - Veliny jsou normálně průjezdné, dokonce po úplně novém                                  krásném asfaltovém koberci, akorát kyvadlově, takže nikdo nemusí mít obavu o svůj časovkářský speciál. Pouze                                na dvou místech jsou semafory, protože se opravuje vozovka v druhém pruhu. 

30.7.2019 Oprava silnice ve Velinách se do startu závodu i přes slib ministra dopravy pravděpodobně nestihne, takže start                                posuneme na konec Velin. Přesun z Holic do Velin bude ideální na rozjetí. Na stejném místě bude i cíl. Když už jsme                          museli posunovat start, trochu jsme modifikovali celou trať, abychom dodrželi délku 100 km. Takže letos po startu za                       Borohrádkem pojedeme doleva na Šachov a dál do Kostelce. V Kostelci doprava na Choceň. Loni se tato část jela                              obráceně, letos se tedy vyhneme nepříjemnému odbočování doleva v Kostelci. Dál Choceň, Jehnědí a dál do Sloupnice,                    kde odbočíme doleva, dál do Řetůvky, kde odbočíme doprava a přes Řetovou a Přívrat vystoupáme k silnici od České                       Třebové. Po krásném asfaltu této silnice pak dlouhým sjezdem do Němčic (pozor na dodržení rychlostního limitu v                            obci!), na konci obce doprava a vrátíme se do Sloupnice. Pak už se vracíme do cíle obvyklou trasou přes Zálší do                                Chocně a krásnou rovinatou pasáží s hezkým asfaltem valíme do Borohrádku a cíle ve Velinách. Jsme přesvědčeni, že                      se jedná o skvělou trať a že vyhraje nejlepší.

29.7.2019  Obdrželi jsme přihlášku týmu Cyklo Pokr Pardubice. Tým splňuje věkový limit pro naši novou subkategorii, tak                                   uvidíme, zda vyhraje. Sponzorem této subkategorie je pivovar Huhňák, takže vítězové se mají na co těšit:)

22.7.2019   Start se nám blíží, prosím o zaslání přihlášek, byť třeba jen předběžných. Pro letošní ročník jsme připravili novinku,                          podkategorii "170", ve které vyhlásíme a oceníme nejrychlejší tým mužů, jehož součet věku všech členů bude min.                          170 let. Sami nejlépe víme, že léta běží a rovnat se rychlostí s podstatně mladšími závodníky je rok od roku                                          obtížnější:). Pro stanovení věku bereme ročník narození, takže závodník narozený 31. 12. 1979 započte do součtu                              věku členů týmu  40. Pokud se tato novinka ujme, v dalších ročnících zavedeme novou kategorii. 

20.5.2019  Termín závodu je 24. 8. 2019. Trať bude stejná jako loni. Centrum závodu také ponecháme                         na hřišti u školky na Starých Holicích, kde bude občerstvení, WC i voda. Start na ulici                                   Staroholická před školkou (č.p. 236). 


25.8. Více fotografií z dnešní akce najdete na Rajčeti

25.8. Za ideálního časovkářského počasí se na start postavilo 12 týmů, z toho 5 Mixů. Opravdu  nás velmi těší vzrůstající počet závodnic, které k nám přijíždí. V Mixech vítězství obhájil tým Hovrch, v Mužích zvítězil Skibikecentrum.cz Team, který trať prolétl průměrem 40. Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem, kteří k nám přijeli. Také děkujeme starostovi města a ředitelce školky, kteří nám velmi pomohli při zajištění centra závodu. Na pořádání závodu se podílela spousta členů našeho oddílu, bez kterých by to nešlo uspořádat. Fotky ze závodu jsou na FB Bike Freaks. Těšíme se na příští ročník.

24.8. Došly přihlášky dalších dvou týmů, těšíme se na další Mix z hradeckého Spinning klubu. Loňští vítězové oficiálně nepřijedou, ale Karel Vaněček přiveze 3 nové kolegy pod krycím jménem Časovkářská jelita.

23.8. Podařilo se nám zajistit občerstvení, takže se můžeme těšit i na točené pivo, plechovkový Birel a Pepsi Colu. K jídlu půjde zakoupit tortillu a koláčky.

23.8. Naše rosnička hlásí na sobotu optimální počasí na závodění, žádná vedra, tak neváhejte a zašlete přihlášky. Navíc opravdu hodnotné ceny v tombole budeme losovat předem ze závodníků přihlášených do pátku 16:00. V osudí nebudou závodníci domácího týmu, všem ostatním přihlášeným závodníkům přidělíme čísla a ty pomocí generátoru náhodných čísel vylosuje. Výhry předáme před vyhlášením vítězů, aby všichni viděli kdo a co vyhrál.  

21.8. Přivezli jsme ceny, které nám poskytlo město Holice, dva silní chlapi to měli co unést, ale zvládl jsem to :)  Ceny jsou opravdu hezké,  hodnotné a užitečné, máte se na co těšit. Tímto chci oslovit hlavně cyklistky, zatím máme přihlášeny jen dva Mixy, takže šance na opravdu parádní cenu je velká. Navíc jsme genderově vyrovnaný závod, takže ceny pro muže i ženy jsou stejné, co by za to daly např. profesionální tenistky.   

21. 8. Změna místa prezence a startu: Datum 21. srpna není jen černým dnem v historii této země, ale i nám přinesl značné komplikace, neboť jsme přišli o možnost využít zázemí místní hospody. Díky ochotě našeho starosty a ředitelky školky se naštěstí podařilo situaci vyřešit, zázemí závodu bude asi o 400 m dál od původně plánovaného místa na hřišti u školky, k dispozici bude WC a voda. Zatím to vypadá, že nebude točené pivo, ale pracujeme na tom. Prezence: Holice, Staroholická 236, hřiště u školky, vstup z ulice 1. máje. Start před školkou na ulici Staroholická. Parkování nejlépe na původním místě, před hospodou U Novotných, nebo v přilehlé ulici Na Balkáně, k prezenci je to cca 400 m. Parkovat lze i na ulici Staroholická a 1. máje. 

20.8. Trať je vyznačena, barva šipek zůstala stejná jako loni, tzn. červeno-růžová, na silnicích jsou šipky i jiných barev, nenechte se zmást

19. 8. Přihlásil se další tým, který je nováčkem našeho závodu, Kilpi Racing Team.

Důležité: mapa letošní trasy závodu je v sekci "Trať"

17.8. S blížícím se startem chceme upozornit na několik míst na trati:

Borohrádek, 8. km, podjíždíme železniční nadjezd, zúžená vozovka, přednost mají protijedoucí!

Choceň, 24. km, průjezd městem, dva kruhové objezdy projíždíme v přímém směru („kruhový objezd opusťte na druhém výjezdu“), za druhým kruhákem odbočujeme vlevo,

Sloupnice, 38. km, na okraji obce na křižovatce odbočujeme doprava, před křižovatkou probíhají stavební práce – pozor na kamínky a hlínu na vozovce, defekt nepotěší. Následují 2 km sjezdu v obci, pozor na dodržení maximální povolené rychlosti :). Na konci obce je křižovatka neobvyklého tvaru, jedeme v přímém směru po šipkách.

Kontrolní bod, do kterého musí tým přijet kompletní, je na kopečku za obcí Kosořín (49. km), u drůbežářského závodu. Zde bude rozhodčí. Týmy mají možnost zde z pořadatelského auta doplnit vše potřebné, co si tam na startu přichystaly.

Následuje druhý průjezd Chocní, tentokrát přes 3 kruhové objezdy.

55. km – prudký sjezd do Brandýsa (opravdu utažená zatáčka!), zakončený kruhovým objezdem. Následně průjezd městem, na konci města zúžená vozovka, pozor na protijedoucí auta

60. a 62. km (Rviště a Rozsocha) – odbočujeme doleva

Sudslava, 67. km, sjezd obcí, pozor na chodce, na konci obce nejsou chodníky

Kostelec nad Orlicí, 80. km, odbočujeme doleva, protijedoucí auta přijíždí zpoza zatáčky, opravdu pozor!

Borohrádek, 90. km, při vjezdu do obce odbočujeme doleva, pak průjezd náměstím, pozor na chodce

Holice, 99. km, cíl, bacha na infarkt:)

7.8.  Startovka se nám plní, máme radost. Prosím nenechávejte přihlášení na poslední chvíli, z organizačního hlediska je fajn vědět počet účastníků s nějakým předstihem, třeba kvůli tombole:)  

30.7. Pár důležitých věcí před startem:

         - závod se jede za plného provozu, bacha na to

         - doprovodná vozidla jsou povolena, pokud pojedou za týmem, ne před :)

          - na průjezdném bodu musí být  tým kompletní

          - v cíli rozhoduje čas třetího jezdce, v mixech musí být mezi těmi třemi závodnice

         - předjetý tým je povinen udržovat odstup za týmem, který ho předjel   

30.7. Znovu upravená mapa letošní trati je v sekci "trať". Průjezdý bod, tj. místo, do kterého musí tým přijet ve čtyřech, bude na kopci před Chocní (za obcí Kosořín, 49. km) u drůbežářského závodu, kde bude pořadatel. Do jeho auta lze dát ráno do 9:30 (do bedýnky s číslem týmu)  bidony, gely, řízky, uherák či jiné potřebnosti a zde si pak vyzvednout.  

27.7. Život nám trochu zkomplikovali silničáři, kteří uváděli termín ukončení prací v Horní Sloupnici 31. 7. , ale nový asfalt (který                  tam dávají stejně hlavně kvůli našemu závodu :), bude až na podzim. Takže příští rok nám to pofrčí zas o něco líp, ale letos musíme trasu vést jinudy. Letos se tedy vyřádíme na trati Holice-Borohrádek-Choceň- Svatý Jiří-Sloupnice-Zálší- Choceň-Mostek-Brandýs-Rozsocha-Seč-Sudslava-Krchleby-Kostelec nad Orlicí-Zdelov-Borohrádek-Holice. 98 km, 1 096 m výstup (dle mapy.cz). Mapa ke stažení do cyklopočítačů bude k dispozici po neděli.

26.7. Do startovní listiny jsme přidali zcela nového účastníka závodu - TJ Lokomotiva Nymburk.

16.7. 2018 Účast potvrdil tým Cyklo Pokr Pardubice.

15. 7. 2018 Účast na letošním ročníku nám potvrdil loňský vítězný tým kategorie Mix, HOVRCH, to je hozená rukavice                                             cyklistkám milujícím rychlost. Těšíme se na ně:)

V Trutnově na Krakonošovi jsme kontaktovali  Maju Wloszczowskou, které se silniční závodění vyloženě zalíbilo a tak její hostování v našem druhém mixu není úplně vyloučené. Představa, že si ke zlaté medaili z MS a dvěma stříbrným medailím z OH na biku přidá fotku s naším putovním cepínem, ji vyloženě uchvátila.

15. 6. 2018 Přípravy na náš závod jsou v plném proudu. Okolnosti nás donutily změnit letošní trať, bohužel na Andrlův chlum se                        ve ve stejném termínu chystají jezdit sportovní auta v rámci ME závodů do vrchu a když se dozvěděli, že tam                                      plánujeme jet i na kolech, dostali organizátoři strach, že budou mít problém nás předjet, a kopec si nechali policejně                        uzavřít. Takže letos se k rozhledně nepodíváme.


15.8.   Vítám na stránkách našeho závodu všechny, kteří k nám zavítali po přečtení článku v časopise 53x11, který vyšel dnes.                              Doufám, že vás náš závod zaujal a příští rok se uvidíme na startu. 

14.8.  Roztříděné fotky ze závodu lze prohlížet v několika galeriích na www.pavelbe.rajce.idnes.cz

27.8. První fotky ze závodu jsou na Facebooku klubu (Bike Freaks) již od včerejška. 

26.8.  Závod je za námi, těšíme se na příští rok. Děkuji všem závodníkům, že k nám přijeli, doufám, že se závod líbil. Budeme rádi             za každý námět, jak závod zlepšit. Osobně děkuji všem pořadatelům. Oficiální výsledky jsou v sekci Výsledky,                                     ceremoniál opakovat nebudeme, ale pořadí na 3. a 4. místě se po přepočítání vyměnilo. Toto nedopatření nás hodně mrzí,  ale když si vezmu, jak počítají Američani hlasy ve volbách:). Díky za pochopení.  

25.8. Jury nakonec přehodnotila výsledek losu a přehodila pořadí posledních dvou startujících týmů - poslední pojede tým Rychle          a zběsile, předposlední Rafkarna A.

25.8. 18:33 Do poslední chvíle jsme čekali na přihlášky dvou týmů, které avizovaly svoji účast, bohužel přihlášky nedošly.                           Losování startovního pořadí tak proběhlo bez nich a pojedeme v pořadí: Indigo, Hovrch, Bike Freaks Woman, Bike Freaks II,           Vinohradské šlapky, Bike Freaks I, Pokr, Okolní sběr, 53x11, Rafkarna B, Dastpelu, Rychle a zběsile, Rafkarna A. Startujeme po 3 minutách. Tým, který přijede ráno bez předem zaslané přihlášky odstartuje jako poslední. Prosím týmy, které startují  později, aby dodržely čas prezence do 9:30, potřebujeme mít hotovou startovní listinu pro časoměřiče a bude odjíždět auto na obrátku (náhradní pití, gely, apod,). Díky. 

24.8. Vzhledem k počtu přihlášených týmů budeme startovat po 3 minutách. Pořadí na startu určíme večer a zveřejníme zde.             

24.8. Přivezli jsme ceny, které nám poskytlo město Holice, velmi děkujeme, museli jsme si půjčit dodávku, abychom to pobrali.                A  to k nim přidáme ještě něco od nás, takže je opravdu na co se těšit. Tradici bohaté tomboly také dodržíme.

23.8. Elitní domácí sestava absolvovala poslední ostrý trénink pod dohledem Oty Fialy, jinak holického rezidenta. V pátek bude               ještě následovat návštěva u doktora Ferrariho, a to by v tom byl čert, abychom tu medaili neurvali:)

23.8. Dalším přihlášeným týmem jsou závodníci z Prahy, vítáme CK Vinohradské šlapky. Závod se nám tak stává                                          mezinárodním, neboť v sestavě mají závodníka původem ze Slovenska. Loňský vítěz z Českého Těšína měl v sestavě dvě                  polská jména, tak uvidíme, jestli zahraniční jezdci znamenají automaticky pódiové umístění.

22. 8. Startovka se i nadále plní, přihlásil se třetí Mix (Indigo RK) a tým Cyklo Pokr Pardubice, který určitě bude chtít medaili. Jako              každoročně nás dvojnásobní vítězové z Rychnova nechávají v nejistotě, kdo bude usilovat o další vavřín a koho by tak                      Rychnovský deník mohl v pondělí vítat titulkem Vítej zlatý hattricku. Na startu by se měl objevit i tým hradeckého HSK, Jirka            Nádvorník je jako obvykle tajemný, ale mimo záznam přiznal telefon s Honzou Bártou a Péťou Vakočem. 

21.8. Trať je skoro celá označena, chybějící část z Holic do Chocně bude označena do středy. Barva šipek je letos, v roce stého                 výročí Gira, červenorůžová,  tvar šipky se nezměnil. Barva byla zvolena i s ohledem na to, že na silnicích přibývá různých                 zelených a oranžových šipek či značek, žádnou značku stejné barvy jsme při značení nenašli. 

21.8.  Pokud si chce detailně prohlédnout trať závodu, přejděte na https://www.relive.cc/view/1138594177

16.8. Pár důležitých věcí před startem:

         - závod se jede za plného provozu, bacha na to

         - doprovodná vozidla jsou povolena, pokud pojedou za týmem, ne před :)

          - na obrátce musí být  tým kompletní, tzn. všechny 4 jezdce musí pořadatel vidět v dohledové vzdálenosti mezi sebou

          - v cíli rozhoduje čas třetího jezdce, v mixech musí být mezi těmi třemi závodnice

         - předjetý tým je povinen udržovat odstup za týmem, který ho předjel    

16.8. Z týmu časopisu 53x11 přišel dotaz, zda lze v závodě použít časovkářské speciály. Inu, jedeme časovku, tak proč ne.                         Vzhledem k tomu, jaká kola v časopise testují, možná uvidíme zajímavé kousky. 

15.8. Došla přihláška týmu Rafkarna IDEA Cycling team, a jména jako D. Chlupáč či O. Rybín slibují opravdu rychlý závod. 

13.8. Startovní listina se zaplňuje, s napětím čekáme, jakou sestavu ohlásí dvojnásobný vítěz, tým Stalak Rychnov n. Kněžnou.    

9. 8.  Přihlášku podal druhý Mix, pokud bychom přilákali i některou závodnici třeba  z Carly-Kupkolo nebo Bakaka, tak to bude                mezi holkama pěkná řežba.

8.8.   Přijede časopis 53x11               

        Tak přece jen jedna specialita letos bude, i když jsme tomu moc nevěřili, tak náš závod zaujal Kamila Hofmana, šéfredaktora         prestižního časopisu 53x11 natolik, že k nám přijede redaktor Filip Grim s fotografem a zkušenosti z našeho závodu použijí             v připravovaném článku o časovce družstev. A teď si fakt nevymýšlím, pokud chcete zviditelnit svůj tým, je tu velká šance.       

8.8. Letošní 5. ročník bychom rádi oslavili nějakou specialitou, proto jsme okamžitě po suspendaci Petera Sagana z Tour de                    France oslovili jeho manažera, který s účastí bratrů Saganů neměl problém a nabídl sestavu včetně Michaela Koláře                          doplněnou jedním nadějným juniorem z akademie Petera Sagana, no nakonec naše naděje zhatila Peterova manželka,                   která nekompromisně prohlásila: "doma budě".  Náhradní varianta je účast Mikela Landy, který toho letos za Sky už moc                 nenajezdí. Zde je ve hře Mix tým, kde by s Mikelem jela jeho přítelkyně, druhá vicemiss Španělska z roku 2013, a její dvě                 kamarádky. No uvidíme, děláme co můžeme. 

8.8.  Přípravy závodu běží bez problémů, trať bude stejná jako loni, takže je jednoduchá na orientaci, skvěle značená a vede                    po hezkém asfaltu. Podrobný popis je uveden o několik odstavců níže s datumem 28.7.2016.

Ročník 2017 je za dveřmi - 26. 8. 2017 se těšíme na všechny milovníky týmové časovky

 

Ročník 2016 je úspěšně za námi:

15. 9. 2016  Fotografka se nám vrátila ze studijního pobytu ve Španělsku, kde fotila pánské akty a býky v Pamploně, takže máme                        další   fotky - k vidění na www.pavelbe.rajce.idnes.cz.

29. 8. 2016 První fotogalerie je na http://markytanka2.rajce.idnes.cz/Holicka_stovka_2016. Děkuji Janě.

Gratulace vítězům míři do Českého Těšína týmu Skvělá kola, který skvělým časem zvítězil. Roman Šťastný to zkusí příští rok a do třetice to snad vyjde. K parádnímu času popohnala spolujezdce i Zuzka Wernerová v mixech. Děkujeme všem zúčastněným závodníkům a našim pořadatelům. Pořadí a časy jsou v sekci "Výsledky". Fotky přidáme během týdne. Pokud nám svoje fotky poskytnou týmoví fotografové, kteří se na ztrati pohybovali v doprovodných autech, budeme rádi. Těšíme se na příští, pátý, ročník. 

26. 8. 2016  Losování startovních čísel proběhlo tentokrát bez účasti české televize, Eliška Bučková vylovila z osudí následující                              pořadí na startu: 1 Kráska a netvoři, 2 Tri club Dobruška, 3 Bike Freaks III, 4 DASTPELU, 5 Skvělá kola, 6 Bike Freaks II,                        7 Stalak De Voss II, 8 Bike Freaks I, 9 Rychle a zběsile, 10 Stalak De Voss I. První tým startuje v 10:00, další v intervalu                        3 min. V 9:55 vyrazí tým předjezdců. 

26. 8. 2016  Přihlásil se další tým, bohužel jen se 3 jezdci, což je problém. Pokud by někdo věděl o závodníkovi, který má chuť si                           zajet časovku družstev, kontaktujte mě na tel. 602 541 859 nebo na e-mailu holickastovka@seznam.cz. Díky

26. 8. 2016 V týmu Rychle a zběsile došlo na poslední chvíli k výměně jezdců, místo pánů Splítka a Brendla pojedou Machala a                           Šafář

Technická pomoc: v případě technické závady nebo zdravotního problému rnnedovolujícího závodníkovi pokračovat v závodě jsou připravena dvě rnvozidla,  pokud se problém vyskytne v první polovině trati (tj. blíž rnHolicím), volejte prosím 605 801 961 (Zdeněk Hloupý, stanoviště Holice), rnpokud se problém vyskytne ve vzdálenosti bližší obrátce, volejte prosím rn603 182 604 (Pavel Vinař, který bude na obrátce a jezdce v problémech rnpřiveze do Holic při  zpáteční cestě). Jedná se pouze o dopravu, nikoli orn mechanický vůz             

24. 8. 2016 Dobrá zpráva pro milovníky ženské cyklistiky přišla z HSK, přihlásil se tým Kráska a netvoři se Zuzanou                                                  Wernerovou. Poté, co naše Natka Kašparová přehodnotila sportovní plán a nepojede, se přece jen podaří kategorii                          Mix odstartovat.  A pořád napjatě čekáme, zda Bakako nepostaví také Mix tým.                                                                                           Z. Wernerová se ráda účastní různých survival nebo adventure závodů po celé planetě, takže pro tuto drobnou ženu  není problém slaňovat, plavat v horské řece, orientovat se v horském terénu, raftovat, běhat do kopce ....      

24. 8. 2016 Tak je to tady - obhájci loňského prvenství z Rychnova zveřejnili sestavu. Ataku soupeřů bude čelit čtyřka otec a                                   syn Haufové, Roman Palguta a Ondra Ptáček. Jako loni přijede i druhý rychnovský tým. Pokud se podaří                                               obhajoba, je naplánovaná oslava na rychnovském náměstí a přijetí u starosty.

23. 8. 2016  Nabídka: pokud byste chtěli jet naši časovku ale nedáte dohromady celý tým, napište na holickastovka@seznam.cz,                           zprostředkujeme kontakt na další zájemce, speciálně pro závodnice uděláme maximum, aby si mohly  zazávodit         

22. 8. 2016  Hlavní cenou v tombole bude dílenská pumpa firmy Pell´s. Jedná se o velmi zdařilý kousek, který osobně v brněnské                      centrále firmy za nemalý peníz zakoupil náš boss Jirka. Vlastnoruční podpis majitele Pell´su pana Petřvaldského jeho                      stříbrným perem na černém šlaufku se zajistit nepodařilo, ale i tak je to kousek, který potěší každého cyklistu.

                     Šťastný výherce bude vylosován z týmů, které budou přihlášeny do pátku 26. 8. 2016 do 12:00 středoevropského                              letního času. Losování za  přítomnosti státního notáře proběhne v pátek ve 20:00, abychom s tím nezdržovali po                              závodě.  Seznam výherců (a že jich bude!) zveřejníme po dojezdu, ať se máte při závodě na co těšit.     

22.8.2016   Pozor změna !  

Doslova aktualitou týdne se stává ta dnešní: Z důvodů celostátního srazu radistů (kteří opět změnili termín na stejný s tím naším) jsme nuceni opustit prostor před Kulturním domem. Operativně nám vyšla vstříc hospoda U Novotných, kde je i dost míst k parkování. 
Proto si do své navigace zadejte:
                            GPS: 50.0721000N      16.0119747E
     Místo prezence: Holice, hospoda U Novotných, Staroholická čp. 70., 8:30- 9:30
     Parkování: parkoviště před hospodou U Novotných, parkoviště před vedle                                           stojící samoobsluhou, popř. v přilehlé ulici Na Balkáně
     Místo a čas startu: Holice, před hospodou U Novotných, Staroholická čp. 70, 10:00, v místě možnost občerstvení (pouze pití) a WC

     Trať: viz mapa v sekci "Trať", Holice-Borohrádek-Horní Jelení-Choceň-Horní Sloupnice-Andrlův Chlum (obrátka)-Dolní                                  Sloupnice-Zálší-Choceň-Borohrádek-Holice zůstává stejná. Zkrácení je o cca první a poslední km

     Délka tratě: 100 km, převýšení 1 180m
     Cíl: v místě startu
     Vyhlášení výsledků: v hospodě u Novotných po dojezdu posledního klasifikovaného týmu 

21. 8. 2016    Na sobotním silničářském ČP mládeže v Holicích byli mezi diváky viděni dva chlapíci v dresech Klein Constantia.                                Proslýchá se, že čeští členové tohoto development týmu Etixxu mají před Okolo jižních Čech volno a hledají, kde si o                        víkendu zazávodit. No, pokud by Michala Schlegela doplnil choceňák Franta Sisr a mejťák Roman Lehký by přemluvil                        k účasti  kadetku Pavlínu Plchovou z Cyklo Bendl Vysoké Mýto, tak takhle sestava by v mixech mohlo pomýšlet  hodně vysoko.  

15. 8. 2016   Startovní listina se pěkně zaplňuje, dalším přihlášeným týmem je Dastpelu. Tak prosím neváhejte se zasíláním                                   soupisek, včasným přihlášením umožníte organizátorům vše jednodušeji zorganizovat, třeba i tombolu, na kterou se                        určitě dá těšit.

                      Značení tratě bude i letos oranžové, autorem tvaru šipek je David Černý, tvůrce mnoha zajímavých děl včetně                                     klikujícího  červeného autobusu na olympiádě v Londýně.    

11. 8. 2016   Dorazila přihláška týmu Rychle a zběsile ve složení Roman Šťastný, Martin Splítek, Tom Brendl a Vladimír Vaněk - tak                        to jsou opravdu rychlí hoši. Docela výzva, ne?  

9. 8. 2016     Na tiskové konferenci konané v místním pivovaře odtajnil letošní sestavu TriClub Dobruška.

3. 8. 2016     Skvělá zpráva přišla z domácího týmu, po roční pauze postaví tým v kategorii Mix. Kapitánkou bude                                                      Natálie Kašparová, účastnice letošního mistrovství republiky v kategorii kadetek.

             V kategorii Mix napjatě očekáváme nominaci týmu BAKAKO Nová Paka, zda ohlásí sestavu s Monikou Jehličkovou.                             Kdo Moniku potkal na závodech, se jistě nebude divit, že nám šéf zastoupení firmy Dior pro Střední Evropu                                         rukoudáním přislíbil štědrý sponzorský dar v eurech pokud bude Monika na startu   

2. 8. 2016     První  soupisku zveřejnil tým Skvělá kola. 

1. 8. 2016     Přidávám link na fotky z minulého ročníku:http://papi320.rajce.idnes.cz/Holicka_stovka_29.8.2015

28. 7. 2016 Popis trati: Cesta Tam: startujeme ze Starých Holic od hospody U Novotných, ulicí Staroholická stále vpřed bez odbočování  až po cca 3 km vyjedeme z Holic, jedeme dál přes kopec na Veliny a dál do Borohrádku, což je pěkný úsek, kde to opravdu rnletí.  Dojedeme do Borohrádku, po rncca 400 m odbočujeme ostře doprava na Horní Jelení.  Pak již jedeme rnvelmi jednoduše, v Horním Jelení na náměstí odbočujeme doleva (pozor - vyjíždíme na hlavní silnici) a po této rnsilnici přes Dolní Jelení a Újezd u Chocně dojedeme do Chocně (na  rnChoceň z této silnice odbočíme vpravo asi 500 m po podjetí železničního rnnadjezdu, silnice zde má po obou stranách pole). Průjezd Chocní není rnkomplikovaný, byť to na první pohled nemusí tak vypadat. Do města rnvjedeme ulicí Újezdskou a jedeme po ní dokud udržuje přímý směr, jakmilern dojedeme na křižovatku, kde již přímý směr není možný, odbočíme mírně rndoprava (lze i ostře, tam ne) na ulici Komenského a touto ulicí stále rovně dojedemern k mostu přes řeku a hned za mostem odbočíme vlevo. Po asi 400 m bude rnkruhový objezd, zde na prvním výjezdu doprava a hned po cca 300 m rnodbočíme vlevo a vyjíždíme prudkým stoupáním z Chocně. Celý průjezd budern samozřejmě zřetelně označen. Následuje 10 km po stále stejné pěkné rnsilnici bez odbočování přes Zářeckou Lhotu, Svatý Jiří a Jehnědí, za rnJehnědim jedeme na křižovatce dál rovně (hlavní se odklání vlevo, tam rnne), a po dalších 5 km po této silnici ve Sloupnici odbočujeme doleva a rnzačínáme stoupat do Horní Sloupnice a následně dál po stejné silnici do rnŘetůvky a stále dál až po cca 3 km za Řetůvkou na vrcholu stoupání rnodbočíme vpravo, kde začíná zlatý hřeb našeho programu, serpentiny k rnrozhledně na Andrlově Chlumu. Po necelých 2 km výživného kopce s 8 rnzatáčkami jsme na obrátce. Zde bude pořadatel. Nabízíme možnost odvozu rnnáhradních bidonů, gelů apod. pořadatelským autem, auto odjede z Holic rnpřed startem prvního týmu, pokud budete chtít využít tuto možnost, rndodejte prosím svoje věci v rozumném množství pořadatelům do 9:30. V rnautě budou připraveny pro každý tým krabice, můžete samozřejmě věci rnpřinést ve vlastní krabici či bedýnce (auto bude osobní, nikoli rnnákladní). Na obrátce si každý svoje věci vezme sám, není možné každému rntýmu jeho bidony  podávat.   Upozorňuji na pravidlo závodu - na obrátku rnmusí každý tým přijet kompletní.  

  Popis trati: Cesta Zpátky:  Po obrátce na Andrlově Chlumu sernvracíme zpočátku stejnou cestou, tzn. sjedeme od rozhledny a dolernna první křižovatce typu T odbočíme doleva a vracíme se odkudrnjsme přijeli po šipkách přes Řetůvku a Horní Sloupnici až dornSloupnice, kde na křižovatce, kterou už známe , tentokrát jedemerndál rovně (reálně lehce doleva a dáváme přednost) pořád dálrnvesnicí (tady se dá lehce porušit max. dovolená rychlost v obci,rntakže asi nikdo nezaregistruje, že Sloupnice se změnila v DolnírnSloupnici) a na konci obce jedeme dál v přímém směru na Choceň,rnje zde trochu nezvyklá křižovatka, sledujte prosím šipky, ty vásrnprovedou. Dál jedeme 10 km pořád stejnou silnicí přes Chotěšiny,rnVračovice, Zálší a Kosořín do Chocně (pouze v Chotěšináchrnse napojujeme na hlavní silnici a dáváme přednost). Choceňrntentokrát projedeme jinudy, vlastně ji objedeme tak, že ji nechámernnalevo od nás. Vjedeme do města a na prvním kruhovém objezdurnvyjedeme prvním výjezdem vpravo, pokračujeme dál ke dvěma narnsebe navazujícím kruhovým objezdům, první projedeme v přímémrnsměru, druhý opustíme na prvním výjezdu a pokračujeme lehkýmrnstoupáním :), které je i na www.strava.comrnjako úsek, k poslednímu kruhovému objezdu, který projedeme vrnpřímém směru (druhý výjezd). Teď se můžeme cítit skoro jakornna olympiádě, projeli jsme 4 kruhy (kruhové objezdy), na olympiáděrnmají 5 kruhů (na vlajce). Šipky by vás měly spolehlivěrnprovést. Dál pokračujeme stejnou silnicí bez odbočování až dornBorohrádku. Kdo tady bude mít ještě dostatek sil, pojede opravdurnrychle, je to jezdivý úsek po rovině po hezkém asfaltu. Na okraji Borohrádkurnodbočujeme doleva na most a jedeme dál přes náměstí, zarnnáměstím pokračujeme vlevo po hlavní na Holice, kde se napojíme na cestu, kterou jsme po startu přijeli. Stejnou trasou jakornráno pak dojedeme zpět až do místa startu, kde nás budou netrpělivě očekávat naše krásné časoměřičky.          

13.7. Přípravy závodu běží bez problémů, očekáváme první přihlášky. Vzhledem ke zranění Alberta Contadora, které mu bohužel znemožní start na olympiádě i Vueltě, jsme oslovili jeho manažera, zda by velký Alberto nedal dohromady partu kámošů a nepřijeli si zajezdit do Východních Čech. Ubytování je zajištěné, včetně grilu na přípravu steaků :)Ročník 2015:

Hodnocení závodu na webu týmu Stalak Devos Rychnov nad Kněžnou z pera Jana Haufa: Nejtýmovějšímrnzávodem této sezony byla časovka družstev Holická stovka. Vlonirnjsme s tímto závodem udělali první zkušenost, ale jak zmínilrnJirka Dvořák, bolelo to, ale stálo to za to. Letos se ve startovnírnlistině neobjevil ani jeden tým mix (to je alespoň jedna žena vrntýmu), o to větší byla konkurence oproti předcházejícímrnročníkům, neboť mezi prvním a posledním týmem byl v cílirnrozdíl pouhých 24 minut. I jména startujících vypovídala ornkvalitě soupeřů. Ale jak je známé i například z velkýchrnzávodů, nerozhodují zde pouze výkony jednotlivců, ale celýchrntýmů. 


Nášrntým postavil na start dvě vyrovnaná družstva. Při rozjetí jsmernsi s klukama ujasnili některé základní principy a pravidla týmovérnjízdy a hurá na trať. Po pár kilometrech jsem si ale v duchurnříkal, že naše tempo je možná až příliš rychlé a ke koncirnby nám mohly chybět síly. Opak byl pravdou, nebylo na co čekat arnsoupeře jsme museli nahánět hned od prvních kilometrů. Vrnpolovině trati na „Andrláku“ si bylo možné zhruba odhadnout,rnjak jsou na tom s časem soupeři, a viděli jsme, že to bude boj ažrndo posledních metrů. O tom svědčí i fakt, že rozdíl mezi námirna druhým týmem v pořadí byl pouhých 30 vteřin. Ani druhý týmrnStalaku se na trati neztratil a umístil se na krásné, byťrnbramborové pozici. 

Hodnocení závodu na webu BAKAKO Nová Paka, autor Lukáš Tříska:   Vrnsobotu 29.8. jsme se zúčastnili silniční časovky družstev vrnHolicích. Jelo se z Holic na Andrlův chlum a zpět. Trať 100 km srnpřevýšením kolem 900 metrů byla plná překvapení. Družstvornjsme dali do kupy v sestavě Tomáš Sládek, Martin Fikar, LukášrnOuzký a Lukáš Tříska. Na trati jsme dvakrát stavěli z důvodurntechnických potíží - spadnul řetěz. Družstvo bylo výkonnostněrnnevyrovnané, Tomáš hodně tahal a pořád jsme si vzájemněrnpomáhali tak, jak kdo potřeboval - a pak, že cyklistika nenírntýmový sport. Byla to hodně zajímavá zkušenost, držet stálernstejné tempo, což je značný rozdíl oproti bajku nebo XC tratím,rnkde se tempo hodně mění a nástupy jsou více dynamické. Přestornjsme trať zvládli ve výborném čase 2:44 a první místo námrnuteklo o 30 vteřin. Takže za rok pojedeme zase, případněrnpřibereme někoho z našeho kmenového týmu a ten putovní pohár vrnpodobě starého horolezeckého cepínu vyhrajeme.

rn


Fotogalerie ze závodu je umístěna na http://papi320.rajce.idnes.cz/Holicka_stovka_29.8.2015/.                  

29. 8. 2015   Závod je úspěšně za námi. Pořadí a časy najdete v sekci "výsledky".  Děkujeme všem zúčastněným závodníkům, že vážili cestu do našeho městečka na náš závod. Pokud nám pošlete náměty na další vylepšení závodu, budeme rádi, pokud nám pošlete svoje připomínky k letošnímu závodu, budeme sice méně rádi :), ale jakákoli připomínka nám pomůže vylepšit závod příští rok.  

28. 8. 2015  Startovní pořadí vylosováno

Přímý televizní přenos losování bohužel ČT technicky nezvládla, když se nepodařilo navázat satelitní spojení mezi přenosovým vozem PV007 a družicí Eutelsat, jak se později ukázalo, na vině byla vadná elektronka Hall 2001, vyrobená v Tesle Liptovský Mikuláš. 

Do prvního losovacího koše jsme zařadili oba týmy, ve kterých se objeví kadet. Výhodu posledního místa na startu a tudíž znalost mezičasů všech soupeřů má obhájce vítězství.

Pořadí startu: 1. Bike Freaks II, 2. Stalak II, 3. Dobruška, 4. ČeChPol, 5. BAKAKO, 6. Bike Freaks I, 7. Svitavy, 8. Makovičky, 9. Stalak I

Týmy, které se nepřihlásily dopředu a dorazí až ráno na místo, budou zařazeny na konec startovní listiny.

Startovací interval 3 min., první tým startuje v 10::00 středoevropského letního času. 


28. 8. 2015 Tak obhájci trofeje nezklamali a přihlásili hned dva týmy!  Fanoušci se mají na co těšit, ale z kuloárů prosakují informace, že požadavky na výši startovného se blížily částce, kterou inkasoval Etixx-QuickStep za start na Czech Cycling Tour.

 

27.8.2015  V pátek ve 12:00 bude v přímém přenosu ČT Sport a za dohledu státního notáře provedeno losování startovního pořadí. Stále ještě čekáme na přihlášku obhájců vítězství, týmu Stalak DeVoss z Rychnova, abychom jim mohli přidělit startovní číslo 1. Snad se dočkáme, na Tour Astana taky dodala soupisku až půl hodiny po uplynutí termínu a večer ji ještě chtěla změnit.   

Popis trati: Cesta Zpátky:  Po obrátce na Andrlově Chlumu sernvracíme zpočátku stejnou cestou, tzn. sjedeme od rozhledny a dolernna první křižovatce typu T odbočíme doleva a vracíme se odkudrnjsme přijeli po šipkách přes Řetůvku a Horní Sloupnici až dornSloupnice, kde na křižovatce, kterou už známe , tentokrát jedemerndál rovně (reálně lehce doleva a dáváme přednost) pořád dálrnvesnicí (tady se dá lehce porušit max. dovolená rychlost v obci,rntakže asi nikdo nezaregistruje, že Sloupnice se změnila v DolnírnSloupnici) a na konci obce jedeme dál v přímém směru na Choceň,rnje zde trochu nezvyklá křižovatka, sledujte prosím šipky, ty vásrnprovedou. Dál jedeme 10 km pořád stejnou silnicí přes Chotěšiny,rnVračovice, Zálší a Kosořín do Chocně (pouze v Chotěšináchrnse napojujeme na hlavní silnici a dáváme přednost). Choceňrntentokrát projedeme jinudy, vlastně ji objedeme tak, že ji nechámernnalevo od nás. Vjedeme do města a na prvním kruhovém objezdurnvyjedeme prvním výjezdem vpravo, pokračujeme dál ke dvěma narnsebe navazujícím kruhovým objezdům, první projedeme v přímémrnsměru, druhý opustíme na prvním výjezdu a pokračujeme lehkýmrnstoupáním :), které je i na www.strava.comrnjako úsek, k poslednímu kruhovému objezdu, který projedeme vrnpřímém směru (druhý výjezd). Teď se můžeme cítit skoro jakornna olympiádě, projeli jsme 4 kruhy (kruhové objezdy), na olympiáděrnmají 5 kruhů (na vlajce). Šipky by vás měly spolehlivěrnprovést. Dál pokračujeme stejnou silnicí bez odbočování až dornBorohrádku. Kdo tady bude mít ještě dostatek sil, pojede opravdurnrychle, je to jezdivý úsek po rovině. Na okraji Borohrádkurnodbočujeme doleva na most a jedeme dál přes náměstí, zarnnáměstím pokračujeme v přímém směru (hlavní silnice uhýbárndoleva), po cca 300 m budou hned po sobě dva železničnírnpřejezdy, zde pozor na technický stav přejezdů, hrozí nebezpečírncvaknutí. Za druhým přejezdem se silnice stáčí doprava arnnajedeme na úsek, kterým jsem ráno přijeli. Stejnou trasou jakornráno pak dojedeme zpět až skoro do místa startu a cíle, jediná změnarnje až na úplném konci, když po Holicích pojedeme pořád rovněrn(tj. asi 3 km od cíle, takže tady se finišuje) až k velkérnkřižovatce, kde odbočíme doprava (je zde stopka, ale odbočujemerndoprava a v sobotu po obědě tu nebude velký provoz) a cíl užrnbude na dohled. Cíl je na stejném místě jako start.   


Technická pomoc: v případě technické závady nebo zdravotního problému nedovolujícího závodníkovi pokračovat v závodě jsou připravena dvě vozidla,  pokud se problém vyskytne v první polovině trati (tj. blíž Holicím), volejte prosím 739 235 657 (Jan Papoušek, stanoviště Holice), pokud se problém vyskytne ve vzdálenosti bližší obrátce, volejte prosím 603 182 604 (Pavel Vinař, který bude na obrátce a jezdce v problémech přiveze do Holic při  zpáteční cestě). Jedná se pouze o dopravu, nikoli o mechanický vůz. Původně měl být na trati univerzální mechaničák Mavicu, ale bohužel na poslední chvíli zjistili, že musí do Španělska na nějaký etapák.

Doprovodná vozidla jsou povolena, samozřejmě za podmínky, že pojedou za týmem, nikoli před.


25. 8. 2015 Popis trati: Cesta Tam: startujeme od muzea v ulici Holubova, je to sice kousek od náměstí, ale klidná ulice, kde v sobotu dopoledne bude minimální provoz. Hned po startu odbočíme vlevo do ulice Růžičkova, a hned po cca 300 m odbočíme vpravo do Dukelská a po dalších asi 100 m odbočíme vlevo na frekventovanější ulici Nádražní. Zde dáváme přednost, pokud nebude mít místní oddělení Policie výjezd, bude zde stát policejní hlídka, jinak zde bude pořadatel, který ale nemá právo zastavovat vozidla. Pak jedeme cca 3 km stále po stejné široké silnici, na konci Holic odbočujeme vlevo do ulice K zastávce, bude zde pořadatel, ale je třeba dávat pozor na protijedoucí vozidla (normálně by zde trať vedla dál na Veliny a Borohrádek, což je pěkný úsek, kde to opravdu letí, ale silničáři opravují silnici pod Velinami). Vyjedeme z Holic do polí, přes nechráněný železniční přejezd  dojedeme mírným stoupáním do lesa, po cca 1,5 km dojedeme na křižovatku tvaru T a odbočím vpravo na Borohrádek.  Tady, na této náhradní trati, je bohužel  nejhorší povrch z celé trasy, asfalt tu není úplně hladký, ale jde jen o asi 2 km. Zbytek závodu pak vede již po pěkných silnicích.  Dojedeme na kraj Borohrádku (míjíme průmyslový objekt firmy Seca) a před železničním přejezdem v levé zatáčce točíme doprava (bude zde pořadatel) na místní komunikaci (Husova), po cca 150 m točíme vlevo na další místní komunikaci (Bezejmenná) a po přejetí nechráněného žel. přejezdu se odbočením vlevo dostaneme na silnici od Velin (Jiřího z Poděbrad), dáváme přednost. Po cca 100 m odbočujeme ostře doprava na Horní Jelení.  Pak již jedeme velmi jednoduše, v Horním Jelení na náměstí odbočujeme doleva a po této silnici přes Dolní Jelení a Újezd u Chocně dojedeme do Chocně (na  Choceň z této silnice odbočíme vpravo asi 500 m po podjetí železničního nadjezdu, silnice zde má po obou stranách pole). Průjezd Chocní není komplikovaný, byť to na první pohled nemusí tak vypadat. Do města vjedeme ulicí Újezdskou a jedeme po ní dokud udržuje přímý směr, jakmile dojedeme na křižovatku, kde již přímý směr není možný, odbočíme mírně doprava (lze i ostře, tam ne) na ulici Komenského a touto ulicí dojedeme k mostu přes řeku a hned za mostem odbočíme vlevo. Po asi 400 m bude kruhový objezd, zde na prvním výjezdu doprava a hned po cca 300 m odbočíme vlevo a vyjíždíme prudkým stoupáním z Chocně. Celý průjezd bude samozřejmě zřetelně označen. Následuje 10 km po stále stejné pěkné silnici bez odbočování přes Zářeckou Lhotu, Svatý Jiří a Jehnědí, za Jehnědim jedeme na křižovatce dál rovně (hlavní se odklání vlevo, tam ne), a po dalších 5 km po této silnici ve Sloupnici odbočujeme doleva a začínáme stoupat do Horní Sloupnice a následně dál po stejné silnici do Řetůvky a stále dál až po cca 3 km za Řetůvkou na vrcholu stoupání odbočíme vpravo, kde začíná zlatý hřeb našeho programu, serpentiny k rozhledně na Andrlově Chlumu. Po necelých 2 km výživného kopce s 8 zatáčkami jsme na obrátce. Zde bude pořadatel. Nabízíme možnost odvozu náhradních bidonů, gelů apod. pořadatelským autem, auto odjede z Holic před startem prvního týmu, pokud budete chtít využít tuto možnost, dodejte prosím svoje věci v rozumném množství pořadatelům do 9:30. V autě budou připraveny pro každý tým krabice, můžete samozřejmě věci přinést ve vlastní krabici či bedýnce (auto bude osobní, nikoli nákladní). Na obrátce si každý svoje věci vezme sám, není možné každému týmu jeho bidony  podávat.   Upozorňuji na pravidlo závodu - na obrátku musí každý tým přijet kompletní.           

24. 8. 2014  Centrum závodu je v Holicích u Kulturního domu, v ulici Holubova, kde je výborná možnost parkování na velkém parkovišti,  týmové autobusy zde budou mít dostatek prostoru. Startovní oblouk vztyčovat nebudeme, máme náznaky, že by v sobotu ráno mohl dorazit tým Orica-GreenEdge, a jejich autobus má občas se startovní bránou problém.   Hned vedle parkoviště je letní zahrádka restaurace, kde se dá po závodě doplnit energie.   Startovat budeme od přilehlého muzea Dr. Emila Holuba, světově významného afrického cestovatele. Muzeum je po rekonstrukci, kterou navrhl akad. architekt David Vávra, který je znám též jako zakladatel a protagonista Divadla Sklep.  Návštěvou muzea lze zakončit pěkný den a po sportovním výkonu tak zažít i kulturní prožitek.   

24. 8. 2015  Od neděle 23.8. je označena trať od konce Chocně k odbočce na Andrlův Chlum a zpět až do Borohrádku, začátek trati v úseku Holice - Borohrádek (cca 10 km) a v Chocni bude označen zítra nebo pozítří. Značení je oranžovým sprejem, šipky jsou před prakticky každou křižovatkou, dost často je šipka i za křižovatkou. Drtivá většina trati vede po silnicích, z kterých se neodbočuje, takže na orientaci je snadná. Pokud se odbočuje, je značení výraznější, přes křižovatku jsou 3 - 4 šipky.  Naše značení je tedy oranžové.

Bohužel se nám nepodaří dodržet tradici, každý rok jsme zatím postavili mix tým s našimi mladými děvčaty ve věku 12 (!)  až 15 let (DOPLNĚNÍ - holky z první dvacítky pořadí Českého poháru),  letos tedy postavíme druhý mužský tým z bikerů, rekonvalescenta a kadeta.

21. 8. 2015 Startovní listina se plní, takže pokud uvažujete o startu, není na co čekat. Poslední přihlášený tým zvolil legrační název Hlavičky Makovičky, je z Hradce a jeden z jezdců se jmenuje Roman Šťastný, pokud je to "ten" Roman Šťastný, tak tak to pro soupeře legrace nebude. Domácí tým dost lituje nucené absence tahouna Martina Tondra, který byl na termín závodu odvelen na Ukrajinu, ale o medaile se porveme.   Martin bude držet palce aspoň u televize, záznam závodu zařadila do vysílání ukrajinská mutace Eurosportu.  

Po neděli zašleme přihlášeným týmům předstartovní informace, pokud přijedete až na start, budou informace na místě.

 

Definitivní podoba trati: museli jsme objet Veliny, cestáři nás trochu zaskočili s opravou silnice na velinském kopci

Trať 2015: Holice- (odbočíme vlevo na konci Holic)  – Borohrádek – HornírnJelení – Újezd – Choceň – Zářecká Lhota – 

rn

rn Svatý Jiří – Jehnědí - Sloupnice - Horní Sloupnicern– Řetůvka – Andrlův Chlum rn

rn

rn Řetůvka – Horní Sloupnice – Dolní Sloupnice – Chotěšiny - Zálší-

Choceň– Běstovice – Velká Čermná - Borohrádek – Holice = 103km,  1 114 m stoupání

rn

 

Novinky 2015: 

- hodnotnou cenu z dílny sklářského mistra Müllera obdrží každý člen vítězného týmu

- bohatá tombola bude zachována

- pořadatel zajistí přepravu občerstvení na Andrlův Chlum (obrátka), pokud týmy toto předají před startem pořadateli


8. 6. 2013 - Děkujeme všem jezdcům za účast
       

leden 2013 - náš klub je osloven, jestli bychom neoprášili jednu holickou tradici.

rnrn

Historie závodu

rnNa konci devadesátých let, po oficiálním zrušení MS v časovce družstev, padl v holickém horolezeckém oddíle recesistický nápad, tuto disciplínu nezatracovat a společně s cykloturisty v pořádání „soukromého MS“ pokračovat. Odjelo se celkem pět ročníku. Horolezci uspořádali ještě závody na běžkách (10 roč.), kde byl hlavní cenou putovní horolezecký cepín. S odchodem hlavního organizátora skončila i časovka. Letos byla na jedné půdě objevena původní hlavní cena - cepín.
Přišla nabídka na znovuvzkříšení akce, kterou nemohl náš klub odmítnout.